Moja cesta zo zákulisia na scénu

"Mojou vášňou je muzikál ako spojenie hudby, divadla a zážitkov, a preto prostredníctvom príbehov a kreativity ukazujem ľuďom cestu, akou si jednoducho, hravo a bez bifľovania dokážu osvojiť angličtinu."

Kde bolo, tam bolo...

Volám sa Lucia a narodila som sa v Bojniciach, kde som vyrastala a vychodila základku. Krátko po skončení gymnázia som si uvedomila, že výška nie je nič pre mňa, a tak som sa rozhodla vyletieť z hniezda zvaného rodná krajina a vydať sa objavovať svet.

Presne to sa mi aj podarilo, a to doslova. Tesne pred mojimi 22. narodeninami som začala pracovať ako letuška pre spoločnosť Emirates, čím som odštartovala etapu školy života. Náročnejšiu, no vzrušujúcejšiu.

 

Cestovanie ma lákalo odkedy som sa začala zaujímať o cudzie jazyky. Ovládajúc angličtinu a španielčinu mi “cudzina” vôbec cudzia nebola, a tak som sa po jedinečných zážitkoch a dobrodružstvách s Emirates rozhodla presťahovať sa na úplne opačnú stranu zemegule, do kanadského Vancouveru.

Okrem cestovania tiež rada čítam a milujem divadlo a hudbu, a to nielen zo strany diváka. K divadelnej scéne mám blízko hlavne od môjho účinkovania v Bielom Divadle v Bra­tislave, ako aj v spolupráci so žilinským divadlom Príbeh.

Prostredie, v akom človek vyrastá, je jeho srdcu najbližšie...

U mňa to platí doslova. Keďže som z muzikantskej rodiny, neobišla ma povinná hudobná výchova, za čo som dnes veľmi vďačná. Viem hrať na klavíri
a som členom speváckeho telesa  Miešaný Zbor Žilina, v meste, kde žijem.

Vo svete umenia a kreatívy som sa cítila skvele odjakživa a vždy som sa zaujímala najmä o zahraničnú produkciu – MTV, Disney, Hollywood, Broadway atď. Tá sa mi stala silnou vnútornou inšpiráciou.

 

Hovorí sa, že ľudia s dobrým hudobným sluchom si vraj osvoja cudzí jazyk rýchlejšie, lebo im akosi ľahšie „ide do ucha“...

Možno na tom niečo bude. Dnes totiž ovládam niekoľko jazykov na rôznych úrovniach: slovenský, český, anglický, španielsky, portugalský, francúzsky
a rozumiem tiež trochu po taliansky a rusky.

 

Počas svojej učiteľskej histórie som pôsobila ako lektorka angličtiny v jazykovkách a MŠ v rámci Slovenska.

Verím v myšlienku, že všetko sa dá keď sa chce a že neexistuje nevhodný vek na učenie sa nových vecí!

ZAUJíMAVOSTi:

ZAUJíMAVOSTi:

  • organizovanie a vedenie kreatívnych jazykových táborov (Slovensko)
  • tlmočenie medzinárodnej študentskej konferencie (Partizánske)
  • moderovanie medzinárodnej športovej súťaže (Žilina)

Svet detí ma fascinuje predovšetkým tým, že ony majú nekonečnú predstavivosť a ja rada pomocou príbehov a tvorivosti podporujem jej rozvíjanie. Hry a zábava však nie sú len pre deti, škoda, že mnohí na to v dnešnej dobe zabúdajú.

© 2024, LucyPetak